گیاه درمانی یکی از مهمترین بخش های طب سنتی چینی محسوب می شود . مردم از این درمان برای قرن ها  در چین استفاده می کردند . در واقع چینیان بر این باور بودند که گیاهان پایه درمان بسیاری از بیماری های مزمن می باشند.
علم گیاه درمانی در طب سنتی چینی ریشه در یکی از متون باستانی پزشکی در همین طب با نام ” مفردات پزشکی ” دارد . هزاران گیاه مختلف ، مواد معدنی ، چای ، تنتور و دیگر عصاره ها در این متن لیست وار نوشته شده اند و متخصصان می توانند با توجه به علایم مشهود در بیمار و فواید درمانی ذکر شده در این متن برای گیاه ، آن را تجویز نمایند .

چه کسانی بیشترین بهره را از گیاه درمانی می برند ؟

گیاهان چینی بر اصلاح اختلال عملکرد برخی اندام های خاص و الگوهای ناسالم بدن تمرکز دارند . هدف گیاه درمانی ، به بیان ساده و امروزی ، بازگرداندن بدن به تنظیمات کارخانه ای و متعادل اولیه ی خود و ذخیره و به جریان انداختن انرژی ، یا همان ” چی ” می باشد .

بیماران با علایم بسیار مختلف و گسترده می توانند تحت درمان از طریق گیاهان چینی قرار بگیرند . این علایم شامل سرماخوردگی های پی در پی ، خستگی ، مشکلات تنفسی ، ناباروری ، آلرژی ، درد های مزمن ، اضطراب و افسردگی ، اختلال خواب ، یائسگی و حتی علایم مربوط به سرطان و شیمی درمانی می شوند .

اما آنچه باید از یک جلسه ی گیاه درمانی انتظار داشته باشید , گیاهان آماده و گوناگون ( معمولا بیشتر از یک نوع ) بعد از تست های فرد متخصص گیاه درمانی تجویز می شود . برخی اوقات از گیاهان به عنوان مکمل در کنار دیگر روش های درمانی ، مثل طب سوزنی استفاده می کنند .

درباره‌ی iranoteb

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *