خانه / طب سوزنی و زیبایی / طب سوزنی و زیبایی

طب سوزنی و زیبایی

فيشيال آكوپانكچر يا كاسمتيك آكوپانكچربر اساس  مدل «Zang xiang» است. طبق اين مدل نقاط مشخصي در سطح پوست به ارگان‌هاي داخلي مشخصي متصل هستند كه اين اتصال از طريق كانال‌هاي انرژي (كه وظيفه حمل انرژي را به هر نقطه از بدن به عهده دارند)، ايجاد مي‌شود.

از چهارده كانال انرژي ده كانال به صورت مستقيم يا به وسيله كانال جفتشان با صورت در ارتباطند. پنج ارگان yang (يا تو خالي) بدن شامل معده، روده بزرگ، روده كوچك، مثانه، كيسه صفرا يا از صورت آغاز و يا به صورت ختم مي‌شوند و روي صورت نقاط مشخصي دارند. براي مثال، به ترتيب انتها و ابتداي كانال روده بزرگ و معده در صورت و در كنار بيني است و در هر بيماري مربوط به ناحيه بيني و بويايي مي‌توانند مورد استفاده قرار گيرند.

در بسیاری از نقاط دنیا ازجمله آمریکا – فرانسه- آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر از استفاده نخ های مخصوص در نقاط طب سوزنی صورت بمنظور بزرگ کردن گونه ها با نخ screw , و رفع چین و چروک با نخ های مخصوص mono ولیفتینگ یا کشش موضعی صورت و جوانسازی با نخ مخصوص coag و بالا کشیدن ابروها، سینه ها و باسن با نخ های مخصوص pdo و با انواع آن مبادرت به درمان بدون انجام جراحی می شود.

مکانیسم این روش افزایش تونوسیته عضلات و کمک به کلاژن سازی پوست و استحکام بخشیدن به بافت الاستیک پوست می باشد که در اغلب این موارد یک جلسه کافی است زیرا اثر این نخ ها بین ۲ تا ۶ ماه طول می کشد و هرروز بهتر می گردد و طبق مقالات معتبر ارایه شده تا حتی ۴ سال ماندگاری دارد.

درباره‌ی iranoteb

Check Also

طب فشاری و کمر درد

طب فشاری یک روش درمانی باستانی در درمان بسیاری از مشکلات و بیماری ها میباشد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *