خانه / طب سوزنی و بیماری / طب فشاری و کمر درد

طب فشاری و کمر درد

طب فشاری یک روش درمانی باستانی در درمان بسیاری از مشکلات و بیماری ها میباشد که منشاء آن در چین است، بسیاری از مردم چین هنوز هم استفاده از طب فشاری را در کنار طب سوزنی برای درمان بیماری ها لازم میدانند . در حالی که طب سوزنی یک درمان  گسترده مورد استفاده در چین میباشد در طب فشاری اساسا همان نقاط را بدون استفاده از سوزن فشار داده میشود.

چینی‌ها باوردارند نیروی زندگی، یا چی ، در یک فرد به این نقاط انرژی سرازیر می‌شود، و اگر این نقاط دچار سکون و رکود شده‌باشند، طب فشاری یا فشار درمانی می‌تواند به برانگیختن‌شان کمک کند. بر اساس یک نظریه‌ی چینی ، ۱۲ کانال اصلی در بدن وجود دارد، که به اندام‌های اصلی متصل است و به حفظ توازن بدن کمک می‌کند. اگر یکی از این نقاط در کانال انرژی دچار ناهماهنگی شود، می‌تواند درهای جسم را به روی بیماری و درد بگشاید.

متخصصان طب فشاری عموما از انگشتان، کف دست‌ها، یا آرنج‌ها استفاده می‌کنند تا به هر یک از این نقاط فشار وارد کنند، و به آرامی آنها را ماساژ دهند تا انرژی موجود در کانال‌ها را دوباره به جریان بیندازند. بسیاری از بیماران برای تسکین نوعی درد به متخصص طب فشاری یا فشار درمانی مراجعه می‌کنند، برای همین در ادامه به برترین نقاط طب فشاری برای تسکین کمر درد می‌پردازیم.

از نظر طب فشاری در بیمارانی که دچار کمر درد و یا دیسک کمر میباشند نقاط نشان داده شده در تصویر بالا را باید فشار داده شود تا انرژی چی مربوط  به کانال ها و مریدن ها آزاد شود و در نتیجه درد تسکین گردد .

 

درباره‌ی iranoteb

Check Also

علائم عمومی بدن و معانی آن ها در طب سنتی چینی

در طب سنتی چین و طب سوزنی  روش های متفاوتی برای تشخیص بیماری ها وجود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *